Ocieplanie poddasza - Warszawa, mazowieckie, dotacje

Firma APUR ociepla  poddasza pianką poliuretanową z komponentami uniepalniającymi.  Oferujemy bezpłatną wycenę, markowe pianki, krótkie terminy i doradztwo. Posiadamy bogate doświadczenie.
Zadzwoń 518 322 544 od 6.00 - 20.00 (także soboty i niedziele) i umów się na pomiary i kosztorys. Obsługujemy: Warszawa i okolice. 

Program  "Czyste powietrze" dotacje na ocieplenie domu.

 Dofinansowanie na termomodernizację budynków, o które mogą się ubiegać właściciele domów jednorodzinnych w ramach priorytetowego programu rządowego "Czyste powietrze". Pani Anna Sidor - Specjalistka w dziedzinie ochrony środowiska pomaga wypełniać wnioski o dotację na termomodernizację (ocieplenie).  Ulotka informacyjna

Ocieplanie poddasza pianką to szybki i najskuteczniejszy sposób izolacji w zimie od utraty ciepła,
a latem od zewnętrznych upałów.

W ramach kompleksowej usługi ocieplania poddasza możemy dodatkowo przygotować poddasze do zamocowania płyt kartonowo gipsowych, a  po wykonaniu ocieplenia  zamocować płyty.
Ociplamy pianką poddasza przy temperaturze do minus 7 stopni
Ocieplamy poddasza nawet przy temperaturze zewnętrznej do minus 7 stopni Celsjusza.

 

 Ocieplanie poddasza  pianką typowego  jednorodzinnego domu  trwa praktycznie jeden dzień.

Ocieplanie poddasza pianką - zalety

• Wykonanie ocieplenia poddasza pianką całkowicie uszczelnia pęknięcia, luki i szczeliny na poddaszu, pęknięte ściany;
• Zaletą ocieplania poddasza pianką jest stworzenie bariery dla powietrza z zewnątrz;
• Ocieplanie poddasza pianką zapewni barierę dla pary i wilgoci (pianka o zamkniętych komórkach);
• Ocieplanie poddasza pianką PUR maksymalizuje efektywność energetyczną czyli zmniejsza koszt ogrzewania zima i chłodzenia latem;
• Ocieplenie pianką poddasza także minimalizuje hałas dochodzący z zewnątrz;
• Zmniejsza przenikanie kurzu i zanieczyszczeń z zewnętrznej atmosfery (brak szczelin);
• Pianka ocieplająca PUR  poddasze jest odporne na rozwój  pleśni;
• Pianka ocieplająca jest przyjazna dla środowiska.
• Ocieplenie poddasza pianką z komponentami uniepalniającymi chroni konstrukcję - zobacz film

Ocieplanie stajni pianką PUROcieplanie hal metalowych WarszawaOcieplanie starych domów WarszawaOcieplanie piwnic i fundamentów WarszawaOcieplanie garaży i wiat metalowych WarszawaOcieplanie poddaszy i strychów Warszawa ocieplanie domków rekreacyjnych - wczasowych

Zalety ocieplania poddasza pianką poliuretanową PUR 

Aktualnie prowadzimy promocję na  Ocieplanie poddasza pianką - Warszawa, Łódź

Co inwestor powinien wiedzieć o ocieplaniu poddasza?  

Tekst: mgr inżynier  Artur Łuczak
 
Ocieplanie poddasza pianką PURAby stworzyć zdrową i energooszczędną przestrzeń życiową dla poddasza,  ocieplenie poddasza musi być w stanie zatrzymać  i kontrolować przepływ powietrza i przepływ wody przez strukturę ścian  budynku. Główną zasadą przyjętą w budownictwie jest „budować szczelnie i kontrolować przepływ powietrza”. Dotyczy to także ocieplenia  poddasza.

Ocieplanie poddasza pianką jest z jedną z najskuteczniejszych metod ocieplania niezależnie od tego czy poddasze jest wentylowane czy niewentylowane. W obu przypadkach ocieplanie poddasza powinno pełnić  dwojaką rolę. Z jednej strony zapewniać właściwą ciepłą i szczelną atmosferę wolną od wpływu zewnętrznego w poddaszu mieszkalnym, z drugiej strony zabezpieczyć dach przed dopływem ciepłego powierza z ocieplonego pomieszczenia. Ten ostatni wymóg podyktowany jest zabezpieczeniem zalegającego śniegu na dachu przed topnieniem od ciepła wewnętrznego i tworzenia się warstwowego lodu niebezpiecznie obciążającego konstrukcję dachu.

Niestety  przenikanie ciepła z poddasza do powierzchni dachu zwykle powstaje w wyniku nieszczelności ocieplenia. Przenikanie powietrza ze względu na eksfiltrację z przestrzeni klimatyzowanej  i z nieszczelnych kanałów  doprowadzających ciepło  na poddasze najczęściej powstaje gdy ocieplenie poddasza ma niejednorodną strukturę oraz istnieją tzw. mostki termiczne lub szczeliny (przenikanie ciepła lub zimna przez niezaizolowane elementy konstrukcji dachu) lub ocieplenie jest słabej jakości. Ocieplanie wełna mineralną lub styropianem wykonane przez nieprofesjonalne firmy stwarza takie zagrożenie.

Ocieplanie pianka PUR zredukje koszty ogrzewania i klimatyzcji

Ocieplanie poddasza - wady i zalety innych ociepleń.

Termoizolacją poddasza jest dowolny materiał używany głównie do spowolnienia przepływu ciepła lub wręcz jego zablokowanie. Może on być mineralny lub organiczny, włóknisty, komórkowego lub odbijający (folia aluminiowa). Termoizolacja  poddasza pianką jest zalecana w starych i nowych domach, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, mieszkań, domów modułowych 

Najczęściej stosowane do tej pory izolacje - ocieplenia poddasza styropianem, ocieplenia wełną mineralną nie zapewniały przez cały okres użytkowania stabilnej i szczelnej warstwy izolacyjnej. W dużej mierze zależało to nie tylko od technologii montażu, ale także od stabilności konstrukcji dachowej i szczelności pokrycia dachowego. Problem jest jeszcze większy gdy konstrukcja pokrycia dachowego  przewiduje jego wentylowanie. Praktycznie trudno jest uzyskać jednorodną i szczelną  strukturę kanału wentylacyjnego.
Wadliwy  montaż zarówno styropianu jaki i wełny mineralnej często  przyczynia sie do powstania  tzw.  mostków termicznych lub szczelin przez które przenika niska temperatura lub ucieka ciepłe powietrze. W trakcie montażu każde zagniecenia i silne upychanie wełny mineralnej  powoduje zmniejszenie zdolności izolacyjnych wełny. Największym zagrożeniem dla wełny mineralnej  jest wilgoć, ponieważ nie tylko obniżają się właściwości izolacyjne ocieplenia poddasza , ale często narasta pleśń.  Niestety nieszczelne pokrycia dachowe, a także membrany z naruszoną struktura w czasie montażu bardzo często powodują podciekanie i przesączanie się wody z powierzchni dachu do ociepleń z wełny mineralnej. W takim wypadku wełna mineralna traci swoje właściwości.

Nie lepiej jest z zastosowaniem do ociepleń poddasza styropianu. Dużo zależy od jego jakości  i montażu. Niestety nie każdy styropian spełnia wymagania techniczno - chemiczne. Dodatkowo każda niedokładność, każda szczelina w ociepleniu poddasza styropianem przyczynia sie do powstawania nieszczelności  i tym samym zmniejszenia skuteczności izolacji termicznej nawet o 20 procent. Styropian nie wygłusza dźwięków tak jak wełna mineralna czy pianka PUR. Tak więc pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu nie będą dostatecznie chronić przed hałasem z zewnątrz. Niewielka gęstość materiału powoduje, że jest mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym, wykazują one wysoki współczynnik oporu dyfuzyjnego, co oznacza, że nie przepuszcza on pary wodnej, co może prowadzić do jej kondensacji między ocieplaną  ścianą (dachem) a warstwą styropianu w przypadku istnienia szczelin. W reakcji ze środkami organicznymi, pochodnymi ropy naftowej utlenia się. Styropian może zostać uszkodzony (zanika) bitumami, asfaltami, smołą i lepikami lub niektórymi klejami

Jeśli firma ocieplająca poddasze pianką nie stosuje się do  wymogów producenta odnośnie technologii kładzenia pianek oraz stosuje najtańsze komponenty bez uniepalniaczy to pianka ocieplająca poddasze także może nie spełniać swojej roli. Dlatego należy wybierać firmę stosującą na ocieplanie poddasza pianką markowe komponenty  i wysokiej klasy urządzenia dozujące.

Cyrkulacja wilgoci na poddaszu
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak zachowuje sie powietrze w naszych budynkach w tym na poddaszu. Dlaczego zwracamy baczną uwagę na powierzchnię wewnętrzną ocieplanego poddasza  i zabezpieczenie jej przed wilgocią - parą wodną. Otóż masa cząsteczkowa suchego powietrza wynosi  29. Ciężar cząsteczkowy pary wodnej 18. Zmieszanie suche powietrze o masie cząsteczkowej 29, z parą wodnej, o masie cząsteczkowej 18 zmniejsza ciężar cząsteczkowy mieszaniny, a zatem gęstość. Mówiąc przystępnie oznacza to że „powietrze z ładunkiem wilgoci unosi się do góry na poddaszu”. Jeśli nie zrobimy coś co ochroni powierzchnię poddasza, wilgoć będzie na nim osiadać  i powodować problemy, zwłaszcza jeśli mamy nieszczelne ocieplenie lub z niezabezpieczonej przed wilgocią wełny mineralnej. Dlatego ważne jest  utrzymanie wewnętrznej wilgotności względnej poniżej 45 procent podczas najzimniejszej części roku. Gdy poddasze nie jest wentylowane wówczas wełna mineralna może wchłaniać wilgoć. Także pianka otwarto komorowa wchłonie choć w niewielkim stopniu, ale co najważniejsze nie będzie gnić. Dodatkowym zabezpieczeniem dla pianki otwarto komórkowej są płyty gipsowe i folia.

O doskonałej jakości mechanicznej pianki poliuretanowej PUR świadczy zastosowanie jej jako spoiwa do pustaków poryzowanych zamiast  zaprawy wapiennej.
Canadian Urethane Foam Contractors Association (CUFCA) szacuje, że izolacja pianki rozpylanej jest instalowana co roku
w około 764 000 do 1 000 000 domów kanadyjskich i w ciągu ostatniego dziesięciolecia wzrasta o 30 do 40 procent rocznie.
jest to najpopularniejsze i najczęściej stosowane ocieplenie w Kanadzie.

 Zainteresowanych  ocieplaniem poddasza pianką i innych pomieszczeń zapraszamy do kontaktu z firma APUR a także zapoznanie się z działem „Nasza technologia ocieplania”.

Obecnie trwają promocje w firmie APUR na ocieplanie pianką poddasza: Warszawa i Łódź. Ocieplamy pianką budowle na terenie województw mazowieckiego, warmińsko- mazurskiego, łódzkiego, podlaskiego.

Poddasze do ocieplania
Skomplikowana struktura konstrukcji poddasza sprzyja powstawaniu nieszczelności w ociepleniach
styropianowych i wełna mineralną.
  Ociplanie poddasza pianką
Ocieplanie poddasza pianką PUR skutecznie dociera do wszystkich szczelin i załomków
oraz dokładnie przylega do powierzchni ocieplanych tworząc skuteczna barierę
dla powietrza.


e-mail: kontakt@apur.pl

Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 40 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.
Wysokość dofinansowania:

 

Pożyczka

Grupa

Kwota miesięcznego dochodu / osoba [zł]

Dotacja
(procent kosztów kwalifikowanych przewidzianych do wsparcia dotacyjnego)

uzupełnienie do wartości dotacji

pozostałe koszty kwalifikowane

1

2

3

4

5

I

do 600

do 90%

do 10%

do 100%

II

601 – 800

do 80%

do 20%

do 100%

III

801 – 1000

do 70%

do 30%

do 100%

IV

1001 – 1200

do 60%

do 40%

do 100%

V

1201 – 1400

do 50%

do 50%

do 100%

VI

1401 – 1600

do 40%

do 60%

do 100%

VII

powyżej 1600

do 30%

do 70%

do 100%

Właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90 proc. dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach

    Ocieplamy poddasza pianką  Klientom  z Warszawy i województwa mazowieckiego, w tym z miejscowości:
    Warszawa, Myszyniec, Ciechanów, Maków Mazowiecki, Ostrołęka, Wyszków, Ostrów mazowiecki, Łochów, Tłuszcz, Serock, Nasielsk, Nowy Dwór, Legionowo, Pułtusk, Marki, Legionowo, Wołomin oraz Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Ustrzyki Dolne, Brzozów, Dębica, Jarosław, Jasło, Kolbuszowa, Lesko, Leżajsk, Lubaczów, Łańcut, Mielec, Nisko, Przeworsk, Ropczyce, Sanok, Stalowa Wola, Strzyżów,