Logo APUR


Ocieplanie piwnic,
garaży i zagłębionych pomieszczeń
pianką poliuretanową

Ocieplanie pianką piwnic i podziemnych garaży to najskuteczniejsza technologia izolacyjna

Instalując piankę ocieplającą wewnątrz piwnicy unikniemy kłopotów z jej ochroną, takich jak w przypadku zainstalowania piany po zewnętrznej stronie budynku. Najlepszym sposobem, aby ocieplić i zaizolować ściany piwnicy jest zastosowanie pianki ocieplającej PUR zamknięto komórkowej, która jest aplikowana bezpośrednio na beton lub inne materiały, z których zbudowany jest fundament i ściany. Izolacyjność pianki ocieplającej zamknięto komórkowej nieprzepuszczającej pary wodnej, położonej wewnątrz piwnicy lub garaży zabezpieczy przed wprowadzaniem wilgoci do domu. Przed ocieplaniem należy upewnić się czy fundamenty i ściana zagłębiona w gruncie nie są zalewane wodą. Warto zaprosić naszego specjalistę aby ocenił sytuację i zaproponował najkorzystniejsze rozwiązanie.

 Czy warto ocieplać ściany piwnicy, garaży i innych zagłębionych w gruncie  pomieszczeń ?

 Oczywiście odpowiedź jest twierdząca. Kolejne pytanie Czym ocieplać ściany piwnicy zagłębionych w gruncie  pomieszczeń? Moja odpowiedź brzmi oczywiście ocieplać piwnice pianką zamknięto  - komórkową. Izolacja termiczna ścian fundamentowych oraz piwnicznych jest niezbędna, aby ciepło z domu nie uciekało w grunt i zimno nie przenikało do wewnątrz. 
Ocieplanie pianką piwnic i podziemnych garaży możemy wykonać z zewnątrz i od wewnątrz. Obie metody ocieplania piwnic i garaży sprawdzają się doskonale, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować to z naszym ekspertem. W pewnych przypadkach gdy ściany ulęgają zamarzaniu i omarzaniu lepsza będzie izolacja zewnętrzna, ale to warto z naszym specjalistą skonsultować. Wszystko zależy od materiału z jakiego wzniesione są ściany.

 Zalety ocieplania fundamentów i zagłębionych pomieszczeń od zewnątrz


 Ocieplenia piwnic pianką z zewnątrz utrzymuje beton piwnicy w obszarze temperatury domowej i zmniejsza ryzyko niekorzystnych wahań temperatury dla betonu w skutek zmian temperatur zewnętrznych.
 Pianka ocieplająca aplikowana   na zewnątrz pozwala budowniczym zainstalować nieprzerwaną warstwę sztywnej pianki zamknięto komórkowej  od  fundamentów aż do krokwi. 
Pianka ocieplająca piwnicę  z zewnątrz zapewnia więcej przestrzeni wewnętrznej w piwnicy niż stosując izolację  wewnętrzną.
Ocieplając pianką zamknięto komórkową po zewnątrz możemy łatwiej zaizolować i uszczelnić powierzchnię boczną zewnętrzną  legarów i  stropów, fundamentów.  Izolując pianką ocieplającą piwnice na zewnątrz, możemy uniknąć kosztów związanych z instalacją płyty gipsowo-kartonowej wewnątrz piwnic i podziemnych pomieszczeń.  Oczywiście nie możemy zainstalować pianki otwarto komórkowej na wewnątrz ze względu na wchłanianie przez nią wody. Do tego celu służy ocieplanie pianką zamknięto komórkową.
Ocieplanie pianka PUR fundamentów
Przed nałożeniem pianki można  wykonać iniekcję ścian fundamentów  płynami  blokującymi  podciąganie wody  i osuszającymi fundamenty.
osuszanie fundamentów iniekcja

 

Zalety ocieplanie piwnicy i podziemnych garaży od wewnątrz   

Ocieplając piwnicę pianka od wewnątrz  unikniemy kłopotów z jej ochroną  gdy jest zainstalowana po zewnątrz.
Najlepszym sposobem, aby ocieplić i zaizolować ściany piwnicy jest zastosowanie z pianki ocieplającej PUR zamknięto komórkowej, która jest aplikowana bezpośrednio na beton lub inne materiały z których zbudowany jest fundament i ściany. Izolacyjność pianki ocieplającej zamknięto komórkowej nieprzepuszczającej pary wodnej położonej wewnątrz piwnicy lub garaży zabezpieczy przed wprowadzaniem wilgoci do domu. Przed ocieplaniem należy upewnić się czy fundamenty i ściana zagłębiona w gruncie nie są zalewane wodą. Warto zaprosić naszego specjalistę aby ocenił sytuację i zaproponował najkorzystniejsze rozwiązanie.

Pamiętaj: Jeśli mieszkasz w klimatycznej strefie o szerokim spektrum temperatur instalowanie pianki ocieplającej PUR na ścianach piwnic jest prawie zawsze opłacalne. Wykorzystanie tej technologii izolacji/ocieplenia obniża rachunki za energię, a także będzie stanowić inne istotne korzyści np. ocieplone ściany są mniej podatne na kondensację pary wodnej i rozwój pleśni. Pianka izolująco - ocieplająca piwnice eliminuje wilgoć, osusza je i usuwa  zapachy stęchlizny i zgnilizny.

Zapraszamy do zapoznania się z opinią naszego Klienta o ociepleniu pianką garażu i stropu piwnicy na stronie Rekomendacje.

Obsługujemy i zapraszamy  Klientów z całej Polski, a w szczególności z wojewódzka mazowieckiego, w tym z miejscowości:
Myszyniec, Ciechanów, Maków Mazowiecki, Ostrołęka, Wyszków, Ostrów mazowiecki, Łochów, Tłuszcz, Serock, Nasielsk, Nowy Dwór, Legionowo, Pułtusk, Marki, Legionowo, Wołomin