Logo APUR

Ocieplanie garażu metalowego pianką
to najlepszy sposób na
pozbycie się wilgoci
i zabezpieczenie przed korozją


Ocieplanie garażu pianką poliuretanową Warszawa, mazowieckie

Ocieplanie stajni pianką PUROcieplanie hal metalowych WarszawaOcieplanie starych domów WarszawaOcieplanie piwnic i fundamentów WarszawaOcieplanie garaży i wiat metalowych WarszawaOcieplanie poddaszy i strychów Warszawa

Ocieplanie garażu blaszanego wiat i magazynów - pytania i odpowiedzi:

Jak zapobiec skraplaniu się wody na dachu i ścianach garażu blaszanego?
Jak można ocieplić garaż blaszany?
Co zrobić żeby latem w garażu blaszanym nie było jak w piecu?
Jak wygłuszyć ściany garażu blaszanego?
Jak zabezpieczyć konstrukcję garażu blaszanego przed korozją na wiele lat?
Jak uszczelnić garaż blaszany i kontrolować przepływ powierza?
Jakie ocieplenie zastosować w garażu blaszanym?

Specjaliści firmy  APUR na te pytania mają jedną dobrą odpowiedź: „Ocieplić garaż blaszany pianką poliuretanową zamknięto komórkową”. Ale warto przeczytać poniżej dlaczego.

Praktycznie każda wiata garażowa metalowa, a nawet drewniane garaże wymagają izolacji od czynników atmosferycznych.    Izolacja metalowej  budowli jaką jest garaż metalowy lub wiata  jest niezbędna, jeśli chcesz, aby konstrukcja  przetrwała  pokolenia i nie stwarzała problemów .

Ocieplenie garażu blaszanego pianką - zalety

Izolacja czyli ocieplanie garażu pianką poliuretanową pomaga utrzymać komfortową temperaturę wnętrza poprzez utrzymanie ciepłego powietrza w  okresie zimowym i odwrotnie poprzez stworzenie bariery ochronnej niedopuszczającego gorącego powietrza z zewnątrz do garażu w miesiącach letnich. Co ważniejsze, izolacja pianką PUR tworzy barierę na całym dachu i metalowych ścianach, co zapobiega kondensacji pary wodnej. Kondensacja powstaje, gdy ciepłe powietrze z wnętrza garażu stalowego wchodzi w kontakt z zimną powierzchnią dachu garażu lub z jego ścianami metalowymi. Kondensacja pary wodnej na powierzchni wewnętrznej może wystąpić, jeżeli powierzchnia ścian lub dachu ma temperaturę niższą od temperatury punktu rosy powietrza znajdującego się przy przegrodzie (metalu). To czy taka sytuacja będzie miała miejsce zależy głównie od: czynników wewnątrz pomieszczenia: temperatury wewnętrznej i wilgotności powietrza,  przegrody - jej izolacyjności cieplnej oraz czynników na zewnątrz - temperatury zewnętrznej i ruchu powietrza na zewnątrz.
W zimnych miesiącach wjeżdżając  samochodem do garażu blaszanego z rozgrzanym silnikiem powodujemy, że temperatura powietrza wewnątrz nieocieplonego garażu podnosi się. Ciepłe i wilgotne powietrze unosi sie do góry skraplając się  na na powierzchni chłodniejszego dachu. Skropliny będą spadać ponownie na samochód. Wilgoć panująca w nieocieplonym garażu sprzyja korozji.

Jakie skutki może wywołać skroplona para - woda na ścianach i dachu garażu?  Utrzymująca sie wilgoć na ścianach i dachu garażu blaszanego lub hali blaszanej może spowodować ich korozję, a także połączeń śrubowych i spawanych. Kapiąca woda z dachu na przedmioty będące w garażu  w tym samochód może wpływać destrukcyjnie na ich stan techniczny przyspieszając korozję metalu.

Jak ocieplić garaż blaszany?

Zalecamy ocieplanie garażu blaszanego pianką poliuretanową od wewnątrz wszystkie ściany i dach a także elementy konstrukcyjne i połączenia śrubowe. Oczywiście przed wykonaniem ocieplenia garażu  należy usunąć wszelkie ogniska korozji i zabezpieczyć  te miejsca antykorozyjną farbą. Otulina z pianki poliuretanowej PUR skutecznie zabezpieczy powierzchnie garażu blaszanego lub wiaty zarówno przed kondensacją pary wodnej tworząc barierę dla ciepłego powietrza jak też zabezpieczy ściany i dach przed korozją.

Czy pianką PUR możemy tylko ocieplać garaż blaszany?

Pianką poliuretanową możemy ocieplać wszystkie  garaże w tym drewniane, zbudowane z cegły, gazobetonu, betonowe, metalowe.

Kiedy należy ocieplać garaż blaszany pianką?

Oczywiście najlepszymi miesiącami do ocieplania garażu blaszanego i wiat są miesiące letnie i wczesna jesień.
Nakładanie pianki ocieplającej jest najbardziej efektywne gdy temperatura powietrza wynosi więcej niż 5ºC,  a najlepiej powyżej 10ºC. Wówczas pianka ulega największemu rozprężeniu tworząc doskonałą otulinę dla metalu. Ściany garażu lub metalowej wiaty powinny być osuszone.

Wentylacja ocieplanego garażu blaszanego

Wentylator turbinowyOcieplony garaż blaszany także wymaga wentylowania. Jedną z ważnych zalet systemu wentylacyjnego jest zmniejszenie kondensacji zgromadzonej na ścianach budynków metalowych. Zapewnia również świeże powietrze pobierane z zewnątrz budynku i krąży w przestrzeni wewnętrznej. Cyrkulacja powietrza również schłodzi wnętrze w okresie letnim. Podczas instalowania systemu wentylacyjnego tworzy się wentylację poprzeczną, która przemieszcza powietrze w całym budynku. Wilgotne ciepłe powietrze jakie powstaje po zaparkowaniu  samochodu w garażu z gorącym silnikiem i wilgotną komorą silnika zgodnie z prawem fizyki unosi się do góry. Ocieplenie pianką garażu nie spowoduje dodatkowego skraplania się powietrza na dachu i ścianach, ale warto po przez wentylacje odprowadzić wilgotne powietrze na zewnątrz. Bardzo skutecznymi wentylatorami dla zastosowań w ocieplonych garażach blaszanych są wentylatory turbinowe, które bardzo skutecznie wyciągają powietrze  wilgotne, spaliny i opary paliwa.Jako ocieplenie stosujemy piankę zamknięto-komórkową z dodatkiem komponentów uniepalniajacych.

O komponentach uniepalniających wraz z poglądowym filmem testu pianki Synthesia piszemy w dziale „Ocieplanie pianką poliuretanową PUR a ochrona przeciwpożarowa"

Ocieplanie pianką poliuretanową PUR, a ochrona przeciwpożarowa  

Zobacz także Ocieplanie hal metalowych

Obsługujemy i zapraszamy  Klientów z całej Polski, a w szczególności z wojewódzka mazowieckiego, w tym z miejscowości:
Myszyniec, Ciechanów, Maków Mazowiecki, Ostrołęka, Wyszków, Ostrów mazowiecki, Łochów, Tłuszcz, Serock, Nasielsk, Nowy Dwór, Legionowo, Pułtusk, Marki, Legionowo, Wołomin