Ocieplanie domków na działce rekreacyjnej mazowieckie

Ocieplanie domków rekreacyjnych - letniskowych

Ocieplanie stajni pianką PUROcieplanie hal metalowych WarszawaOcieplanie starych domów WarszawaOcieplanie piwnic i fundamentów WarszawaOcieplanie garaży i wiat metalowych Warszawa Ocieplanie poddaszy Warszawa
ocieplanie domków rekreacyjnych - wczasowych

Jakie zalety posiada pianka PUR i dlaczego jest rekomendowana do ocieplania domków rekreacyjnych?

Firma Apur specjalizuje sie także w ocieplaniu domków letniskowych na działce rekreacyjnej. Coraz częściej świadczymy usługi ocieplania domków rekreacyjnych zbudowanych z drewna, często z gotowych zestawów. Domki rekreacyjne  mogą pełnić rolę  wielosezonowych pod warunkiem skutecznego ocieplenia ścian stropów i poddaszy. Najskuteczniejszą technologią jaką Państwu proponujemy jest ocieplenie domków rekreacyjnych na działce pianką poliuretanową. Technologia ocieplania pianką jest w pełni ekologiczna i jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej rozpowszechnionych  form ocieplania domów drewnianych  z powodzeniem stosowana w surowym kanadyjskim klimacie.Firma APUR stosuje pianki z komponentami uniepalniającymi.
Test palności- film. .

Ocieplenie domku letniskowego  pianką poliuretanową PUR zwiększa także wytłumienie akustyczne, stanowi barierę dla wilgoci i nie dopuszcza do powstawania pleśni oraz grzybów, co w przypadku użycia wełny mineralnej może niestety wystąpić.
 
Pleśnienie wełny spowodowane podciekaniem i zła paraizolacją
Jeśli zamontowana w dachu lub ścianach wełna szklana /mineralna ulegnie zamoczeniu wodą przedostająca się po rzez szczeliny. Wełna może nie wyschnąć, a wilgotna może zmienić swój kształt odsłaniając ocieplana ścianę. . Zazwyczaj zmienia swoje położenie, opada tworząc puste przestrzenie i mogą  w niej zachodzić procesy gnilne lub pokryje się pleśnią.   

 

Warto pamiętać, że izolacje natryskowe z pianki PUR mogą być stosowane zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz ocieplanego domku letniskowego.  Warstwa zewnętrzna pianki zamknięto komórkowej  spełnia rolę  hydroizolacji, co w przypadku budowy ścian z drewna jest ogromną zaletą.

domek rekreacyjny wielosezonowy ocieplony pianką

Ocieplenie pianką PUR domków rekreacyjnych tworzy przyjazną atmosferę we wnętrzu. Latem ocieplenie z pianki izoluje dom letniskowy od nadmiernego nagrzewania od promieniowania słonecznego zapewniając przyjemny chłód w upalne dni, a zimą zabezpiecza przed ucieczka ciepła z wnętrza domku.Nowe domki letniskowe i rekreacyjne - ocieplanie

Zmodyfikuj swój domek rekreacyjny z letniego na wielosezonowy.
 Firma APUR ociepla domki letniskowe w ośrodkach wczasowych jak też indywidualne domki rekreacyjne na własnych  działkach.
Już dziś wybierając nowy domek rekreacyjny skontaktuj sie z nami, aby dowiedzieć się jak skutecznie ocieplić go pianką poliuretanową oraz jaki projekt domku rekreacyjnego będzie najodpowiedniejszy do zainstalowania ocieplenia. Pozwoli to na ewentualną drobną modyfikację jego budowy w zależności od ocieplenia pianką wewnątrz lub na zewnątrz ścian. 
Ocieplanie domku letniskowego  możemy przeprowadzić tuż po jego montażu lub nawet w trakcie eksploatacji.
Prześlij nam plany swojego domku, a my ustalimy sposób skutecznego ocieplenia i cenę usługi. 

domek rekreacyjny w sezonie zimowym

Ocieplanie domków letniskowych w  ośrodkach wczasowych - oferta dla firm

 Zapraszamy firmy prowadzące ośrodki wczasowe zabudowane domkami letniskowymi do współpracy w zakresie ich ocieplania pianką poliuretanową PUR w sprayu. Technologia ocieplania pianką jest w pełni ekologiczna i jest jedną z najskuteczniejszych i powszechnych form ocieplania budynków z powodzeniem stosowana w surowym kanadyjskim klimacie. Szczelność i izolacja, jaką zapewnia pianka PUR w sprayu dzięki  wypełniełnieniu wszystkich pęknięć i szczelin między krokwiami a podłożem, blokując infiltrację powietrza i wilgoci, owadów i gryzoni. Pianka PUR sprawia że  konstrukcja domku letniskowego jest bardziej wytrzymała, zapewniając sztywność konstrukcji, co  może znacznie przedłużyć żywotność konstrukcji. 
 Stosując piankę ocieplającą PUR w spayu w swoich  domkach wczasowych  oszczędzasz nie tylko na kosztach ogrzewania w miesiącach zimowych, ale również na klimatyzacji podczas upalnych letnich nocy. 

 Domki wczasowe i inne większe domy domy, w których zastosowano piankę natryskową, mogą obniżyć koszty ogrzewania i chłodzenia o 30-50% ! Jest łatwa do zastosowania a jej aplikacja zajmuje dużo mniej czasu  niż instalacja innych ociepleń.
ocieplanie-pianka-zewnatrz-domku


Przykładowe (rys. obok) ocieplanie domku letniskowego - wczasowego pianka na zewnątrz pozwala na szybką instalację bez naruszania wewnętrznej struktury (meble i inne wyposażenie)  i praktycznie jego eksploatacja może nastąpić już w następnym dniu po aplikacji. Ważnym jest aby w tym przypadku była  sprawna wentylacja ocieplanego domku odprowadzająca parę z wydychanego powietrza na zewnątrz. Metod aplikacji pianki ocieplającej zamknietokomórkowej jest wiele  i w zależności od budowy domku letniskowego zalecamy i stosujemy różne rozwiązania w tym te które zapobiegają powstaniu jakichkolwiek mostków termicznych.Zalety ocieplania pianką domków letniskowych

       Zalety Ocieplenie pianką PUR Tradycyjna izolacja z włókna szklanego

Całkowicie uszczelnia wszelkie pęknięcia, szczeliny, pustki, na poddaszu, w ścianach, stropach

TAK NIE
Zapewnia barierę powietrzną TAK NIE
Zapewnia paroizolację  (tylko zamknięte komórki) TAK NIE
Zapewnia barierę dla wilgoci (tylko zamknięte komórki) TAK NIE
Maksymalizuje efektywność energetyczną TAK NIE
Minimalizuje hałas (tylko otwarte komórki) TAK TAK
Zmniejsza kurz i zanieczyszczenia powietrza TAK NIE
Odporna na pleśń TAK TAK
Bariera dla insektów TAK NIE


e-mail: kontakt@apur.pl