Logo APUR


 Ocieplanie domów
pianką PUR
to jedna z najskuteczniejszych
 technologii ociepleń


Ocieplanie pianką to także bezpieczna technologia

Prezentujemy naszą technologię ocieplania domów

Aktualnie prowadzimy promocję na  Ocieplanie pianką Warszawa, Łódź


Ocieplanie pianką to najlepsza i nowoczesna technologia ocieplania dachów,  ocieplania poddaszy i ścian. 

O wysokiej jakości ocieplania decyduje maszyna do rozpylania pianki, rodzaj pianki i jej struktura, a także technologia natrysku
.

Aby zapewnić swoim Klientom maksymalny poziom usługi ocieplającej dom  oraz spełnić wszystkie najwyższe wymagania techniczne firma APUR  wykorzystuje w tym celu urządzania i produkty piankowe najlepszych światowych firm takie jak GRACO -producent urządzeń do dystrybucji,   Synthesia International,  Purinova Sp z o.o. i Polychem Systems Sp. z o.o. - producenci pianek.
Nie używamy tanich agregatów natryskowych z uwagi na nie trzymanie przez nie wysokich  parametrów technologicznych.

UWAGA
Ocieplenie pianką poliuretanową w sprayu ma o wiele więcej zalet w stosunku do innych rodzajów izolacji, ale stawia przed wykonawcą wysokie wymagania. Pośpiech, niechlujstwo technologiczne w trakcie instalowania pianki ocieplającej może wywołać w przyszłości poważne problemy.  Przykładowo nie doprowadzenie komponentów pianki do odpowiedniej temperatury przed rozpoczęciem instalacji, może wpływać na jakość mieszanki i wydajność piany. Gdy komponenty są słabo zmieszane lub zmieszane w złym stosunku lub w niewłaściwej temperaturze wówczas utwardzona pianka ocieplająca staje się termokurczliwa i odstaje od krokwi lub podkładu, pozostawiając szczeliny. Ten efekt można zaobserwować, gdy maszyny dystrybuujące piankę ocieplającą są nie markowe i miernej jakości.  Także wielu wykonawców może nie zwracać uwagi na stan przykładowo więźby dachowej i poszycia dachu, często zawilgoconej i wręcz zapleśniałej. Nakładanie pianki ocieplającej lub innego ocieplenia bez zidentyfikowania przyczyny i usunięcia jej przed dodaniem izolacji może skutkować zmniejszeniem skuteczności izolacji i może prowadzić do poważnych uszkodzeń konstrukcji w tym butwienie drewna lub osłabienie krokwi. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku stosowania wełny mineralnej. Niekiedy instalatorzy pianki ocieplającej przez pośpiech i niechlujstwo zostawiają puste przestrzenie niewypełnione pianką. Wówczas warstwa izolacyjna jest zbyt cienka i nie spełnia swych zadań. Dlatego firma APUR stawia na wyśrubowaną jakość usługi ocieplania pianką, stosując najlepsze urządzenia amerykańskiej firmy GRACO i skrupulatnie przestrzegając reżimu technologicznego producentów pianek, co wyraża się w otrzymanych przez firmę APUR rekomendacjach i podziękowaniach.

Urządzenie do aplikowania pianki ocieplającej z firmy GRACO
GRACO to firma o wieloletnim doświadczeniu, założona w 1926 r. w Minneapolis, Minnesota, USA jest czołowym producentem maszyn i systemów transferujących płyny i materiały lepkie na świecie w tym pianki poliuretanowe. Sukces firmy oparty jest na: - doskonałości technicznej produktów - innowacyjności - perfekcyjnej obsłudze Klienta - produkcji na światowym poziomie - obecności na różnorodnych rynkach na całym świecie   Poza systemami do nakładania izolacji piankowych, firma GRACO produkuje maszyny i systemy do rozpylania powłok ochronnych, nakładania  powłok wykończeniowych, cyrkulacji lakierów, dozowania środków klejących.      
GRACO E-30 maszyna do nakładania pianki ocieplającejFirma APUR  używa do aplikowania pianki  REACTOR E30 - Elektryczny dozownik pianki przeznaczone do natryskiwania izolacji piankowej z mocą od średniej do umiarkowanej — nakłada do 13,6 kg materiału na minutę.
Co wyróżnia maszynę GRACO:
Reactor E30 posiada system diagnostyczny materiału, co daje kontrolę nad aplikacją izolacji piankowej i pozwala na wydajną i efektywną pracę, a także gwarantuje jakość wymaganą przez producentów pianek;
• Odznacza się długim czasem eksploatacji maszyny (nie wymaga przerw w trakcie realizacji prac);:
• Hybrydowe podgrzewacze gwarantują doskonałą kontrolę nad temperaturą materiału i szybkie przygotowanie komponentów do pracy
• Zaawansowana technologia  sterowanie temperaturą i ciśnieniem;
• Precyzyjna aplikacja materiału zapewniającą uzyskanie jednolitej, szczelnej powłoki izolującej, skutecznie wypełniającej nawet najtrudniej dostępne przestrzenie. ;
• Bezpieczeństwo – ochrona przeciwprzepięciowa zapewnia bezpieczeństwo pracownikom i otoczeniu.


Pianki ocieplające aplikowane przez firmę APUR to skuteczna i nowoczesna technologia ocieplania

Producent Synthesia International.
Każdy produkt firmy Synthesia posiada aprobatę CE, i spełnia normę EN-14315-1, oraz jest wytwarzany zgodnie z normą ISO 9001. Dzięki temu jako wykonawcy, stosując się do zaleceń przetwarzania systemów, możesz potwierdzić przed inwestorem wykonanie realizacji zgodnie z normą EN-14315-2, i tym samym potwierdzić realizację nie tylko własną gwarancją, ale i producenta.  Poliuretan Spray S-OC-008 jest stosowany do otrzymywania metodą natrysku „In-situ” ( na miejscu budowy ) otwarto komórkowej pianki poliuretanowej , która stanowi bezmostkową i trwale związaną z podłożem izolację termo-akustyczną w przegrodzie budowlanej. Pianka cechuje się niską gęstością (7-9 kg / m3 ) dzięki czemu posiada doskonałe własności absorpcji fal akustycznych oraz stanowi bardzo dobrą izolację termiczną o idealnej wiatroszczelności i przewiewoszczelności. Pianka ocieplająca  Spray S-OC-008 nie zawiera środków spieniających niszczących warstwę ozonową.
Karta Poliuretan Spray S-OC-008
Pianka ocieplająca Poliuretan Spray S-OC-008 to dwu komponentowy system poliuretanowy, formułowany w celu uzyskania lekkiej pianki o strukturze otwartych komórek  stanowi bezmostkową i trwale związaną z podłożem izolację termiczną oraz akustyczną w przegrodzie budowlanej. Piana posiada doskonałe właściwości absorpcji fal akustycznych z współczynnikiem tłumienia a=0,5 co stanowi bardzo dobrą izolację akustyczną. Dodatkowo znakomita gęstość produktu sprawia, że przy bardzo małym udziale surowca, można uzyskać ogromną wydajność. Zalety to  czystość, wydajność, i oszczędność. Pianka ocieplająca S-OC-008 została przygotowana tak aby nawet natryśnięcie 20-25 cm izolacji w jednej warstwie nie stanowiło problemu. Aplikując piankę ocieplającą w jednej warstwie, usługę wykonujemy  szybciej , oszczędniej o idealnej jednorodności piany i braku zapachu. System ten pozwala na  realizację zamówienia do 24 godzin roboczych,  i stanowi silny atut na tle konkurencyjnych rozwiązań. Autoryzowane środki spieniające nie niszczą warstwy ozonowej i jednocześnie zapewniają doskonałe właściwości izolacji termicznej i dźwiękochłonnej.

Zalety pianki ocieplającej  :

• Całkowita likwidacja mostków akustycznych i termicznych,
• Dobra przyczepność do podłoża.
• Mobilność
• Penetracyjny charakter pianki ocieplającej.
• Niska gęstość 7-9 kg/m3  (w minimalnym stopniu  obciąża stropy i dachy)
Zastosowanie pianki ocieplającej  Poliuretan Spray S-OC-008 :
Piana otwartokomórkowa znajduje zastosowanie w ocieplaniu  poddaszy , w ścianach działowych, podłogach drewnianych a także do wypełniania ubytków i pęknięć.

Producent Purinowa Sp. z o.o.
Purinova Sp z o.o. zajmuje się produkcją systemów poliuretanowych w tym pianek. Firma powstała z przekształcenia wydział T-7300 firmy Zachem S.A.,  zajmujący się od ponad 30 lat produkcją polioli poliestrowych, systemów i klejów poliuretanowych. Purinova Sp z o.o. kontynuuje produkcję wydziału oraz rozwija własny know-how i wdraża nowoczesne technologie. Korzystając z wiedzy i doświadczenia kadry technologicznej oraz własnego zaplecza laboratoryjno - badawczego.

Karta techniczna piany natryskowej PuriosFirma w w swym asortymencie pianek posiada pianki izolacyjne Purios i Izopianol 03/10 N, klasa ET. System Izopianol 03/10 N, jest dwuskładnikowym systemem do wytwarzania półsztywnej pianki poliuretanowej. Nie zawiera środków spieniających zubożających warstwę ozonową, zgodnie z przepisami UE – rozporządzenie (WE) nr 2037/2000.

Pianka Purios doskonale izoluje termicznie, pochłania dźwięk oraz posiada właściwości hydroizolacyjne. Idealnie nadaje się do izolacji wewnętrznej oraz zewnętrznej obiektów.
Zastosowanie pianki ocieplającej Purios:
Budynki mieszkalne:   dachy skośne i płaskie, ocieplanie poddasza, ściany, fundamenty, tarasy, wylewki, stropy
Budynki przemysłowe: ocieplanie hal magazynowych i produkcyjne, przechowalnie warzyw i owoców, chłodnie, obiekty inwentarskie, inne obiekty: baseny, zbiorniki
 Pianka ocieplająca posiada Atesty i certyfikaty: PZH (Państwowy Zakład Higieny),  ITB (Instytut Techniki Budowlanej),  zgodność z przepisami UE), odporna jest na grzyby i pleśń,  hipoalergiczna,  samogasnąca, o podwyższonej klasie palności oraz nieatrakcyjna dla szkodników i gryzoni.

Ocieplanie pianką ścian, dachu i stropu
Zastosowania pianki Purios firmy Purinowa Sp. o. o.

Producent Polychem Systems Sp. z o.o.
Firma APUR stosuje także pianki produkcji  Polychem Systems Sp. z o.o. Firma stosuje w produkcji  System Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2000,.  System Zarządzania Jakością w Polychem Systems Sp. z o.o. został pozytywnie zaopiniowany przez jednostkę certyfikacyjną TÜV CERT RWTÜV Systems GmbH.
Karta produktu PUEREXZ asortymentu pianek ocieplających firma APUR stosuje na wniosek Klienta system PUREX NG-0808NF-B2  firmy Polychem Systems. PUREX NG-0808NF-B2   to dwukomponentowy system surowcowy do wytwarzania półsztywnej otwartokomórkowej pianki poliuretanowej niskiej gęstości metodą natrysku. System nie zawiera związków typu CFC, HCFC ani HFC. Zalecany do wytwarzania izolacji termicznych i akustycznych metodą natrysku przy pomocy specjalistycznych urządzeń wysokociśnieniowych. Stosowany może być jako izolacja ścian, sufitów i podłóg, a także strychów i poddaszy. Ze względu na swoją strukturę otwartokomórkową system aplikowany musi być w taki sposób, aby wytworzona izolacja podczas użytkowania nie była narażona na długotrwałe naprężenia mechaniczne, a także na nawilżanie, kondensację pary wodnej oraz oddziaływanie warunków atmosferycznych. Przewidzieć również należy montaż odpowiednich barier termicznych i przeciwzapłonowych (np. w postaci 12 mm płyt gipsowych) oddzielających izolację od wnętrza budynku, co pozwoli na spełnienie wymagań przeciwpożarowych. Piankę zabezpieczyć należy również przed promieniowaniem UV.

 

Ocieplanie pianką poliuretanową PUR, a ochrona przeciwpożarowa  

 

Obsługujemy i zapraszamy  Klientów z całej Polski, a w szczególności z wojewódzka mazowieckiego, w tym z miejscowości:
Myszyniec, Ciechanów, Maków Mazowiecki, Ostrołęka, Wyszków, Ostrów mazowiecki, Łochów, Tłuszcz, Serock, Nasielsk, Nowy Dwór, Legionowo, ułtusk,Marki, Legionowo, Wołomin