Strona główna     O firmie    Technologia ocieplania   Realizacje   Kontakt   Rekomendacje tel. 518_322_544
pon.- piąt. godz. 8.00-18.00
sob.8.00-14.00

NASZE TECHNOLOGIE OCIEPLANIA PIANĄ PODDASZY

Ocieplenie pianką poliuretanową w sprayu ma o wiele więcej zalet w stosunku do innych rodzajów izolacji, ale stawia przed wykonawcą wysokie wymagania. Pośpiech, niechlujstwo technologiczne w trakcie instalowania pianki ocieplającej może wywołać w przyszłości poważne problemy.  Przykładowo nie doprowadzenie komponentów pianki do odpowiedniej temperatury przed rozpoczęciem instalacji, może wpływać na jakość mieszanki i wydajność piany. Gdy komponenty są słabo zmieszane lub zmieszane w złym stosunku lub w niewłaściwej temperaturze wówczas utwardzona pianka ocieplająca staje się termokurczliwa i odstaje od krokwi lub podkładu, pozostawiając szczeliny. Ten efekt można zaobserwować, gdy maszyny dystrybuujące piankę ocieplającą są nie markowe i miernej jakości.  Ważnym aspektem przed aplikacją pianki jest zwrócenie uwagi na stan przykładowo więźby dachowej i poszycia dachu{ domy remontowane } często zawilgoconej i wręcz zapleśniałej. Nakładanie pianki ocieplającej lub innego ocieplenia bez zidentyfikowania przyczyny i usunięcia jej przed dodaniem izolacji może skutkować zmniejszeniem skuteczności izolacji i może prowadzić do poważnych uszkodzeń konstrukcji w tym butwienie drewna lub osłabienie krokwi. Dlatego firma APUR stawia na wyśrubowaną jakość usługi ocieplania pianką, stosując najlepsze urządzenia amerykańskiej firmy GRACO i skrupulatnie przestrzegając reżimu technologicznego producentów pianek, co wyraża się w otrzymanych przez firmę APUR rekomendacjach i podziękowaniach.


PRODUCENT PPC Prodex

Spieniony system EKOPRODUR S0310/E

Spieniony system EKOPRODUR S0310/E z firmy PPC Prodex służy do wytwarzania piany półsztywnej (miękkiej) otwarto-komórkowej , która jednocześnie jest natryskową izolacją termiczną i akustyczną aplikowaną bezpośrednio na izolowaną powierzchnię dachu, poddasza, zadaszenia, stropu, ściany, m.in. w konstrukcjach drewnianych, murowanych, stalowych i w systemach szkieletowych obiektów mieszkalnych, przemysłowych, użyteczności publicznej, niezależnie od materiału budowlanego, z którego jest ona wykonana. EKOPRODUR S0310/E zastał wprowadzany do sprzedaży na podstawie rozporządzenia w sprawie wyrobów budowlanych CPR nr 305/2011 wraz z oceną właściwości użytkowych dokonaną przez Instytut Techniki Budowlanej zgodnie z europejską normą zharmonizowaną PN-EN 14315-1. Wyrób posiada atest higieniczny PZH, a także oznakowania CE potwierdzone wydaną dla tego produktu Deklaracją Właściwości Użytkowych. Klasa ogniowa E. Firma APUR stosuje piankę systemu EKOPRODUR S0310/E w poddaszach.

Spieniony system EKOPRODUR S0540
Spieniony system EKOPRODUR S0540 z firmy PPC Prodex służy do wytwarzania piany sztywnej (twardej), która jednocześnie jest natryskową izolacją termiczną aplikowaną bezpośrednio na izolowaną powierzchnię dachu, podłogi (również posadzki) czy fundamentów niezależnie od materiału budowlanego, z którego jest ona wykonana. EKOPRODUR S0540 został wprowadzony do sprzedaży na podstawie rozporządzenia w sprawie wyrobów budowlanych CPR nr 305/2011 wraz z oceną właściwości użytkowych dokonaną przez Instytut Techniki Budowlanej zgodnie z europejską normą zharmonizowaną PN-EN 14315-1. Wyrób posiada atest higieniczny PZH, a także oznakowania CE potwierdzone wydaną dla tego produktu Deklaracją Właściwości Użytkowych. Odporna na pleśń i wilgoć.


Producent Synthesia International.

Poliuretan Spray S-OC-008E

Poliuretan Spray S-OC-008E-piana otwarto-komórkowa Każdy produkt firmy Synthesia posiada aprobatę CE, i spełnia normę EN-14315-1, oraz jest wytwarzany zgodnie z normą ISO 9001. Dzięki temu jako wykonawcy, stosując się do zaleceń przetwarzania systemów, możesz potwierdzić przed inwestorem wykonanie realizacji zgodnie z normą EN-14315-2, i tym samym potwierdzić realizację nie tylko własną gwarancją, ale i producenta.  Poliuretan Spray S-OC-008E jest stosowany do otrzymywania metodą natrysku „In-situ” ( na miejscu budowy ) otwarto komórkowej pianki poliuretanowej , która stanowi bezmostkową i trwale związaną z podłożem izolację termo-akustyczną w przegrodzie budowlanej. Pianka cechuje się niską gęstością (7-9 kg / m3 ) dzięki czemu posiada doskonałe własności absorpcji fal akustycznych oraz stanowi bardzo dobrą izolację termiczną o idealnej wiatroszczelności i przewiewoszczelności. Pianka ocieplająca  Spray S-OC-008 nie zawiera środków spieniających niszczących warstwę ozonową.

Poliuretan Spray S-303
Poliuretan Spray S-303 - piana zamknięto - komórkowa Poliuretan Spray to dwu-komponentowe systemy poliuretanowe (polyol i isocyanate), formułowane w celu uzyskania pianki o strukturze zamkniętych komórek do aplikacji metodą natryskową jako hydro izolacje i izolacje termiczne . Komponenty Poliuretan® Spray zawierają autoryzowane ekologiczne środki spieniające ( HFCs), które nie niszczą warstwy ozonowej ziemi, jednocześnie zapewniając doskonałe właściwości izolacji termicznej. Otrzymywana zamknięto-komórkowa pianka ocieplająca poliuretanowa stanowi doskonałą hydro i termo izolację budynków mieszkalnych , hal przemysłowych, chłodni, garaży blaszanych itp

APUR
to firma w której najważniejsi są Klienci i ich inwestycje . Efekty naszej pracy oraz oszczędności z tym związane będą widoczne już w czasie pierwszego sezonu grzewczego, ale także gorącego, upalnego lata. Jeśli chcesz cieszyć się komfortem użytkowania budynku (zimą - przyjemnym ciepłem, latem – przyjemnym chłodem) zadzwoń i umów się na bezpłatną wycenę i doradztwo. Izolacja pianką na twoim poddaszu. Do izolacji poddasza wykorzystujemy sprawdzone przez nas markowe firmy Synthesia , PCC Prodex.

Zapewniamy:
- Rzetelny pomiar i wycenę.
- Terminowe wykonanie realizacji.
- Wysoką jakość usługi.
tel. 518-322-544
pon.- piąt. godz. 8.00-18.00
sob.8.00-14.00