Logo APUR Najnowocześniejsza technologia  

Cennik ocieplania pianką


Na co należy zwrócić uwagę wybierając ocieplanie pianką? 
Czy ważna jest tylko cena ocieplania pianką poddasza lub stropów?
Czy ryzykujemy wybierając najtańszą cenę ocieplania pianką?

Koszty eksploatacyjne rodzinnego budynku mieszkalnego

Powyższy wykres przedstawia jaki procent budżetu przeznacza się w typowym gospodarstwie na wydatki eksploatacyjne. 

  Z powyższego wykresu wynika że koszty na ogrzewanie i klimatyzację (o ile jest) to największe obciążenie naszego budżetu a prościej mówiąc to są nasze często nieuzasadnione straty finansowe.  Nieuzasadnione bo wynikające z naszej beztroski. Dlatego warto jej zmniejszyć teraz aby w przyszłości ich nie ponosić.

Cena ocieplania pianką to chyba najczęściej  zadawane pytanie i przeszukiwanie pod tym kątem stron internetowych usługodawców, handlowców i producentów.  Jeżeli zamierzają Państwo wybrać usługi ocieplania budynku kierując się głównie ceną ocieplania, to podchodzicie do zagadnienia od złej strony. Często okazuje się, że po wyborze tańszej oferty nasze oszczędności są tylko pozorne. W przypadku usług budowlano – remontowych (m.in. ocieplenia pianką budynku) powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością materiału, jakością wykonania, posiadanym doświadczeniem wykonawcy, dokładnością, długowiecznością ocieplania gwarantującym skuteczność przez wiele pokoleń i terminem realizacji. Pamiętajmy, że termoizolacja ma posłużyć Państwu na długie lata, dlatego też nie możemy stosować półśrodków i skupiać się wyłącznie na cenie ocieplania pianką.  Z analizy rynku wynika, że ceny nieznacznie różnią się u poszczególnych Wykonawców oferujących ocieplanie pianą PUR, jednak ważne jest, aby szczegółowo porównać co w podanej cenie ocieplania pianką oferuje wykonawca. Do tego wrócimy w dalszej części artykułu a także  warto przeczytać dział portalu APUR -  „Nasza technologia”.
Warto także zapoznać się z rekomendacjami i opiniami dotychczasowych klientów. Zapraszamy na stronę  „Rekomendacje” - opinie i rekomendacje

Pytanie o cenę ocieplania pianką powinno być zadane dopiero po wszystkich konsultacjach, pomiarach   i uzgodnieniach dokonanych na miejscu u klienta. To jest najrozsądniejsze postępowanie zarówno zamawiającego jak i wykonującego usługę.

Cena jaką zapłacimy za ocieplenie pianką przyniesie bardzo wymierne korzyści właścicielowi domu a są to m.in.: 

Rozwój technologiczny na świecie opiera się nie na cenach, ale na zaawansowaniu technicznym produktów i usług oraz ich jakości. Cena jest nie tylko pochodną kosztów sił i środków zaangażowanych w realizację danego projektu inwestycyjnego, ale także jakości wykonania,   wiedzy i doświadczenia realizującego zlecenie.  Niestety w wielu sytuacjach cena jest wprost proporcjonalna do jakości usługi - czyli niższa cena słabsza - jakość.
Jak wybrać najkorzystniejszą cenę ocieplania pianką poliuretanową domu?    Jak zaznaczyliśmy na początku artykułu wybór oferty ocieplania pianką domu jedynie na podstawie najkorzystniejszej ceny jest błędem. Ofertę cenową usługi ocieplenia pianką domu, poddasza  lub magazynu trzeba analizować pod wieloma kątami. Na cenę ocieplania pianką mają istotny wpływ także parametry i charakterystyki techniczne, funkcjonalne, eksploatacyjne, czas wykonania, rzeczywista dokładność i bezpieczeństwo.  Wariant optymalny (racjonalny) musi spełniać wszystkie wyżej wymienione wymagania, które są jednak trudno porównywalne lub nawet niemierzalne.  W przypadku usługi ocieplającej  warto wziąć pod uwagę: technologię ocieplania, urządzenia do dozowania pianki oraz jakość komponentów.  Niebagatelną rzeczą w przypadku ocieplania pianką  jest wysoka jakość urządzeń do natrysku i systemu mieszanki użytej jako pianka.

Firma APUR stosuje najwyższej klasy komponenty i markowe maszyny (GRACO) dystrybuujące piankę ocieplającą. Tanie urządzenia niskiej klasy i tanie komponenty nie dają gwarancji, że ocieplenie będzie skuteczne, spełni swoje zadanie i nie przysporzy dodatkowych kłopotów. Ważnym elementem jest także stosowanie przez wykonawcę tzw. bezpiecznych technologii niezagrażających wykonawcom i właścicielom - użytkownikom. Firma APUR dzięki najlepszym urządzeniom natryskowym  zawsze ma pod pełną kontrolą cały proces nakładania pianki, gwarantując wymaganą jakość.  Gwarantujemy także cenę wynikającą ze szczegółowego kosztorysu, uzgodnioną wspólnie po pomiarach i lustracji obiektu budowlanego. Firma APUR podchodzi do każdego zlecenia w sposób indywidualny i odpowiedzialny. Zarówno pomiary budowli - powierzchni ocieplanej, jak też opracowanie szczegółowego kosztorysu jest realizowane dla Klienta bezpłatnie.
  
Oto atuty związane z naszą ceną ocieplania pianką:

Jak firma APUR przygotowuje kosztorys ocieplania pianką?        Każdorazowo dokładnie wraz z naszym Klientem analizujemy proponowane zlecenie ocieplania pianką, wykonując szczegółowe pomiary (z dokładnością do 1m2) i lustrację obiektu, określając wspólnie szczegółowe potrzeby wynikające z projektu budynku i wymagań inwestora, a także wspólnie ustalamy  termin wykonania usługi. Informujemy Klienta o zaletach i wadach oraz wpływie na jakość i bezpieczeństwo zastosowanej technologii ocieplania. Przekazujemy Naszemu Klientowi bardzo ważne informacje odnośnie technologii ocieplania pianką różnych konstrukcji których nie umieściliśmy w opisach. Dopiero na tej podstawie możemy określić adekwatną i wyważoną cenę usługi opracowaną w formie szczegółowego kosztorysu.  To gwarantuje naszemu Klientowi, że nie tylko otrzyma najwyższej jakości ocieplenie, ale także zapłaci za usługę  adekwatną, rozsądną cenę. Na opracowany, szczegółowy kosztorys Klient otrzymuje gwarancję, że cena nie ulegnie zmianie w trakcie i po zakończeniu realizacji usługi, pod warunkiem, że nie zmienią się założenia techniczne przedsięwzięcia.   Każdą  usługę ocieplania pianką wykonujemy z najwyższą dokładnością niezależnie od tego, kto nam zleca usługę. Natomiast każde  zlecenie ma indywidualny charakter z uwagi na zakres ocieplenia , złożoność techniczną budowli, jej dostępność, bezpieczeństwo, szczegóły konstrukcyjne. Z doświadczenia wiemy, że ponad 75% struktur budowlanych  różni się od siebie w sposób znaczący, to także decyduje o cenie usługi.
Nie bierzemy udziału w tzw. wojnach cenowych,  stawiając przede wszystkim na jakość naszych usług. Przyjmujemy, że właśnie ten czynnik jest brany w pierwszej kolejności pod uwagę przez odpowiedzialnego zleceniodawcę - właściciela budynku, a nie jedynie kryterium ceny. Stosowane przez nas ceny są zawsze adekwatne do zakresu prac, jakości i zaangażowanych środków technicznych.  Ponieważ pomiary powierzchni ocieplanej  i opracowanie kosztorysu jest bezpłatne zachęcamy do składania nam zapytań i zamawianie pomiarów powierzchni  i wyceny usługi. Na miejscu u Państwa określimy wariant najbardziej optymalny pod względem ceny ocieplania i najwyższej  jakości. Będziecie Państwo mile zaskoczeni naszą  ofertą.   Kryterium wyboru oferty - 100% ceny przyjęte, jako najważniejsze przez państwowych zleceniodawców  prowadzi często do zaniżania jakości usługi lub produktu (zobacz autostrady i nasze drogi).